Rosja bez wątpienia nie znajduje się na szczycie list najczęściej wybieranych kierunków na wczasy, czy na ferie przez Polaków , którzy zdecydowane bardziej preferują kraje południowo-zachodniej Europy, gdzie można liczyć na wysokie temperatury, a większość czasu spędza się podczas pobytu na plaży . Taką formę wypoczynku wybiera większość turystów, jednak można znaleźć również zwolenników zwiedzania, poznawania nowych kultur, dla tych turystów świetnym miejscem okaże się Rosja. To wielkie państwo rozciągające się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Można tam nie tylko zwiedzić interesujące, posiadające fantastyczne historie , unikatowych obiekty, ale również można tam zetknąć się z tamtejszą kulturą, która jest również inspirująca.
Decydując się na wyjazd do Rosji nie można zapomnieć o tym, iż jest tam wiele miejsc, które zasługują na to, aby je zwiedzić i bliżej poznać. Na pewno na liście takich miejsc znajdują się takie jak kreml moskiewski, tudzież moskiewski Plac Czerwony, zalicza się do nich również Peterhof Palace. Bez wątpienia w samym sercu Rosji- Moskwie jest mnóstwo ciekawych miejsc i budowli, które warto zobaczyć, poznać. Jednak sam kraj jest na tyle duży, że jego zwiedzanie zajęłoby naprawdę wiele czasu, dlatego też taki wyjazd do Rosji warto zaplanować na nieco dłuższy okres czasu. W tymże wielkim państwie które rozciąga się na dwóch kontynentach nie brakuje również przepięknych i bardzo ciekawych miejsc pod względem walorów przyrodniczych.
Oczywiście godna uwagi jest na pewno również rosyjska kuchnia, która ma w swoim menu mnóstwo interesujących i niebanalnych potraw, które są bardzo smaczne i warto je spróbować będąc w tamtejszych knajpach, czy też restauracjach.
Wizytę w Rosji dobrze jest poprzedzić właściwymi przygotowaniami do pobytu w największym kraju świata. Warto zasięgnąć informacji jaka waluta tam obowiązuje, aby później nie pojawiły się różnego rodzaju problemy, czy też komplikacje związane z płatnościami. Oczywiście bardzo ważna jest również kwestia komunikacji, w Rosji w inaczej niż w innych państw europejskich z powodu charakterystycznego akcentu, oraz przywiązywaniu ogromnej wagi do rodzimej kultury, tradycji i języka z pewnością trudniej będzie porozumiewać się w języku angielskim. Dlatego też dobrym pomysłem jest nauka języka rosyjskiego, lub przynajmniej jego najprostszych zwrotów, czy sformułowań, szczególnie, że język ten podobnie jak większość języków charakterystycznych dla Europy wschodniej jest nieco podobny do języka polskiego i jego nauka przychodzi zazwyczaj z łatwością.
Wyjazd do Rosji okazuje się być także nieco tańszą alternatywą dla wczasów, urlopu w Europie zachodniej, z tego powodu też należy zauważyć, że jest to doskonały wybór szczególnie dla tych osób, których budżet na wakacje jest trochę bardziej ograniczony. Jest to miejsce w którym istnieje możliwość aby bardzo ciekawie i przyjemnie spędzić urlop, szczególnie jeśli komuś zależy w dużej mierze na tym, żeby poznać to tajemnicze i ogromne państwo, czy też zwiedzić interesujące i malownicze zakątki. Jeżeli tak jest, to można pokusić się o stwierdzenie, że podróż do Rosji to trafiony wybór.