Bardzo często celem międzynarodowych wycieczek jest popularna i lubiana Brazylia. W czasie jednej podróży żaden podróżnik nie ma możliwości, żeby odwiedzić każde miejsce warte uwagi.

Gorąca Amazonia
Region Amazonii jest wilgotny i gorący, dlatego świetnym okresem na przygotowanie wyprawy w dane regiony jest pora sucha przypadająca na czas między październikiem a czerwcem. Podróże do Północnej Brazylii pozwalają na zwiedzanie okolicznych miejscowości, równocześnie nie odpuszczając podróży do brazylijskiej selwy. Serra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala zobaczyć naskalne grafiki sprzed najprawdopodobniej setek lat. W amazońskiej puszczy trzeba zobaczyć teatr opery (Teatro Amazonas) mieszczący się w mieście Manaus. Jest on wyposażony w marmury z Włoch i w stal przywiezioną z Anglii a także ruchome wyposażenie z Paryża. Jego kopuła jest wykonana z bardzo licznych ceramicznych płytek dekorowanych i malowanych barwami państwowymi tego kraju. Manaus to również tak zwane pływające miasto (cidade flutuante) i rozciągająca się przez prawie siedem tysięcy kilometrów rzeka Amazonka.

Rio de Janeiro
Cudownym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, którego najbardziej charakterystycznym punktem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). szczyt tej góry wieńczy posąg Chrystusa Króla Odkupiciela. Zdobywając górę, można cieszyć się widokiem popularnych plaż: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas oraz zobaczyć biedniejsze strefy metropolii tak zwane fawele. Warta do zobaczenia jest również Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Ulice miasta wypełniają się prędko tysiącami ludzi podczas czterech dób przypadających na świętowanie karnawału.

Cud natury
Jednym z najcudowniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguazu, który jest położony na granicy Brazylii i Argentyny. Plusk wody jest rejestrowalny nawet z odległości przekraczającej 20 km. Jest to niezwykle imponujący wodospad o charakterystycznym punkcie – Gardle Diabła w kształcie litery U. Oprócz wodospadu trzeba zobaczyć Pantanal – największe równiny – mokradła mieszczące się w zachodnim regionie tego kraju. Region taki jest nieujarzmiony ręką ludzką a zarazem bogaty w unikalną przyrodę. Wśród fauny zamieszkującej te tereny wymienić można gatunki takie jak: puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń bagienny, tapir, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, różne małpy, nandu, kajman i anakonda, i również pirania.

Młoda stolica
Brasilia to miasto o stażu zaledwie kilkudziesięcioletnim (powstało w 1956 r.). Wartym odwiedzenia jest Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Kościół Matki Bożej z Aparecidy, i dodatkowo obiekt sportowy Estádio Nacional de Brasilia. Chcąc odetchnąć, należy wybrać się na tak zwane brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Składają się na nie dziewicze plaże o podłożu piaskowym oblane z dowolnej strony błękitną laguną, rozciągające się na łagodnych wodach. Podróżnik mógłby spotkać w tym miejscu plamy kokosowe a także błękitne jeziora. W razie chęci dotarcia na znaczniejszą ilość wyjątkowych plaż, można rozważyć miasto położonym nad oceanem Atlantyckim – Fortalezę i jej Plaże Cumbuco oraz wydmy Canoa Quebrada i urwiska w Morro Branco. Malowniczo położone miasto Salvador może za to zaprezentować się licznymi zabytkami, między którymi wymienić można posąg Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół Nosso Senhor do Bonfim oraz Palácio Rio Branco. Pośród najlepszych miejscowości, w których d się spędzić cudowny czas w przybrzeżnym ośrodku pośród zielonych wzgórz i białych plaż jest zdecydowanie Armação dos Búzios.