Jeden z najbardziej niesamowitych krajów świata rozciągający się pomiędzy Andami i Pacyfikiem – mowa rzecz jasna o fascynującym Chile, którego nietknięta natura oraz rozciągnięte niekiedy kilometrami pustynie pełne zabytków których wiek szacowany jest na tysiące lat stanowi atrakcję dla turystów z całego globu. Jest to kraj wart odwiedzenia o każdej porze roku.

Kolorowe miasteczko
Nieopodal stolicy Santiago uważny podróżnik może znaleźć malowniczy port Valparaiso, którego historia liczy sobie pięćset lat. Jest to miejsce charakterystyczne pod względem kolorów spotykanych na każdym rogu: żółty, czerwony i niebieski to najczęściej pojawiające się kolory panujące pośród budynków zlokalizowanych na stromym zboczu, który niemalże zanurza się w oceanie. „Perła Pacyfiku” inspiruje nie tylko swoją kolorystyką, lecz także charakterystyką konstrukcji budowlanych, szczególnie wymyślnie udekorowanych i ozdobionych schodach oraz barwnych muralach. Środkowy obszar miasta czyli Plaza Sotomayor ukrywa niewiarygodny labirynt krętych uliczek. Można natknąć tutaj na nierzadko odbywające się wydarzenia kulturalne czy też uliczne występy (nie bez powodu Santiago bywa określane artystyczną bohemą). Jedną z rzeczy które wyróżniają Valparaiso są kolejki pozwalające na sprawne dostanie się do wyżej ulokowanych części miasta.

Kilkudniowa wycieczka trekkingowa
Południe Chile należące do Parku Narodowego Torres del Paine pozwala na długie wyprawy trekkingowe. Obszar pieszych tras rozpościera się wśród skalnych szczytów i jezior w których żyją flamingi. Wszystko to otaczają lodowce i lasy, a szczyty mają niemalże pionową budowę. Miesiące najbardziej nadające się na trekking to grudzień, styczeń, luty i marzec, choć za każdym razem trzeba mieć wzgląd na zmienne warunki pogodowe.

Tajemnice Wyspy Wielkanocnej
Jedną z największych atrakcji Chile są rozciągające się przez prawie 4 tysiące kilometrów wybrzeża. Najbardziej odseparowany ląd na świecie czyli Wyspa Wielkanocna to miejsce ogromnych posągów, które bywają nazywane w zbiorowej świadomości jako Moai. Miejscowi Polinezyjczycy wykuli w wulkanicznych skałach słynne na całym świecie głowy. Ich historia rozpoczęła się na przełomie XI i XII wieku. Tym co zagadkowe i nadal rozbudzające wyobraźnię, to fakt przenoszenia nawet 20-tonowych głazów przez ówczesnych ludzi. Wszystkie posągi są własnością Parku Narodowego Rapa Nui, a na wyspę można dostać się za pomocą samolotu który kursuje codziennie.

Suche miejsce Ziemi
Chile charakteryzują nie tylko wysokie, pionowe góry, tajemnicza wyspa, niesamowicie długie oceaniczne wybrzeże, ale również pustynia – Atakama. Zajmujący 105 m2 teren nigdy nie zanotował jakichkolwiek opadów. Na obszarze pustyni można ujrzeć Dolinę Valle de la Luna o istnie księżycowym krajobrazie zbliżonym do tego spotykanego na planecie Mars. Godna odwiedzenia jest również błękitna solanka Laguna Verde a także niestety trudno udostępniony obszar El Tatio z wybuchającymi gejzerami. Gorące źródła Termos Banos to z pewnością jeden z najciekawszych obszarów Chile. To państwo zaskakuje także wielkimi zasolonymi jeziorami, doliną śmierci oraz dinozaurów.