Wrocław o miasto w zachodniej Polsce i największe miasto w historycznym regionie Śląska. Leży nad brzegiem Odry na nizinach śląskich w Europie Środkowej, około 350 kilometrów od Morza Bałtyckiego na północ i 40 kilometrów od Sudetów na południe. Wrocław jest historyczną stolicą Śląska i Dolnego Śląska. Dziś jest stolicą województwa dolnośląskiego. Historia miasta sięga ponad tysiąca lat, a jego bogate dziedzictwo łączy prawie wszystkie religie i kultury Europy. W różnych okresach wchodził w skład Królestwa Polskiego, Królestwa Czech, Królestwa Węgier, monarchii habsburskiej, Prus i Niemiec. Wrocław ponownie stał się częścią Polski w 1945 roku.

Turystyka we Wrocławiu jest bardzo rozbudowana – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób. Miasto rozciąga się na 26,3 kilometrów na linii wschód-zachód i 19,4 kilometrów na linii północ-południe. Według oryginalnej definicji Köppena Wrocław ma klimat oceaniczny. We Wrocławiu zarejestrowano ponad 200 gatunków ptaków, z czego ponad 100 ma tu gniazda. Podobnie jak w innych dużych polskich miastach, najliczniejsze są gołębie. Inne popularne gatunki to wróbel, gawron, szpak zwyczajny, czapla biała, bocian biały oraz gil.

Miasto leży nad Odrą i jej czterema dopływami, które zasilają ją w granicach miasta: Bystrzyca, Oława, Ślęza i Widawa. Centrum Informacji Turystycznej znajduje się na Rynku Głównym w budynku nr 14. Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia. Była to dawniej wyspa zwana Wyspą Katedralną między odnogami Odry, z katedrą wrocławską zbudowaną pierwotnie w połowie X wieku. W XIII-wiecznym Rynku Głównym znajduje się Stary Ratusz. W północno-zachodnim narożniku rynku znajduje się kościół św. Elżbiety. Muzeum Pana Tadeusza – działa od maja 2016 roku. Znajduje się w budynku Złotego Słońca na Rynku. Znajdziesz tam rękopis epopei narodowej „Pan Tadeusz”, eksponaty multimedialne, interaktywne sale edukacyjne i warsztaty muzealne. Małe statki pasażerskie na Odrze oferują wycieczki po mieście, podobnie jak historyczne tramwaje lub przekształcony historyczny autobus Jelcz 043 z otwartym dachem. Innym ciekawym sposobem na poznanie miasta jest poszukiwanie wrocławskich krasnali, małych brązowych figurek znalezionych w całym mieście.

Apartamenty są zazwyczaj bardzo nowoczesne, więc zachwycą wiele osób. Miasto jest znane z dużej liczby klubów nocnych i pubów. Wiele z nich znajduje się w Rynku lub w jego pobliżu, a także w pasażu – nabrzeże kolejowe przy ulicy Bogusławskiego. W piwnicy starego ratusza znajduje się jedna z najstarszych restauracji w Europie – Piwnica Świdnicka. Zaś w piwnicy nowego ratusza znajduje się browar Spiż. We Wrocławiu działa wiele innych browarów rzemieślniczych: trzy browary – Browar Stu Mostów, Browar Staromiejski Złoty Pies, Browar Rodzinny. Co roku w drugi weekend czerwca odbywa się Festiwal Dobrego Piwa. To największy festiwal piwa w Polsce. Każdego roku w listopadzie i grudniu odbywa się jarmark bożonarodzeniowy na Rynku. Wrocław jest naprawdę bardzo piękny, warto odwiedzić to miasto.