Jeśli chodzi o to, jakie kierunki na wakacje obierają Polacy, to można dostrzec pewną prawidłowość, iż największą popularnością cieszą się rejony południowe, zachodnie, w których jest przepięknie, oraz można korzystać z kurortów morskich. Jak się okazuje pomimo mniejszej popularności w Europie jest mnóstwo pięknych zakątków, do których warto się wybrać, aby zobaczyć wiele cudownych i intrygujących miejsc. Do takich zalicza się na pewno takie państwo jakim jest Estonia, które to jest położone w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Pomimo, że może nie jest to idealny kierunek dla prawdziwych amatorów szumu fal, plaży, słońca i wysokich temperatur, to jak się okazuje jest to wyjątkowo piękny i ciekawy kraj pod względem walorów krajoznawczych, a także swojej ponad przeciętnej malowniczości.
Podczas pobytu w Estonii na pewno nie można zrezygnować z obecności w samej stolicy- Tallinie, który jest wyjątkowo atrakcyjny pod względem ilości i jakości zabytków, a także ogólnie jest przepięknym i interesującym miastem, warto zatrzymać się tam na nieco dłuższy czas, ponieważ zakątków, które dobrze jest zwiedzić w stolicy Estonii jest niewątpliwe dość dużo.
Estonia to niesamowity raj dla koneserów zwiedzania, zwłaszcza, że znajdują się w tych rejonach takie perełki, jak chociażby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, czy też Zamek Toompea. Podczas pobytu w tym kraju warto również udać się do takiego miejsca, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam podziwiać potrafią zapierać dech w piersiach, dziewicze krajobrazy tego parku są po prostu czarujące, zwłaszcza jeśli ktoś przebywa tam w bezchmurny dzień, albo podczas zachodu słońca, wtedy niesamowite widoki robią zdecydowanie większe wrażenie.
Choć może rejon Europy Północnej nie jest szczególnie często wybierany przez naszych rodaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to jednak warto wiedzieć, że istnieją miejsca, które naprawdę zasługują na uwagę i warto rozważyć wyjazd w takie miejsce, zwłaszcza, że koszty podobnego wyjazdu niejednokrotnie są niższe, aniżeli w przypadku odwiedzin w częściej uczęszczanych krajach Europy zachodniej, szczególnie w okresie wakacyjno-urlopowym.
Przed wyprawą do Estonii warto uprzednio przygotować się do takiego wyjazdu. Mam na myśli tutaj przede wszystkim o to, aby dało się ten kraj w jakimś sensie zrozumieć jeszcze przed samą wyprawą. Dobrze jest nauczyć się podstawowych zdań w lokalnym języku, jak na przykład „dzień dobry”, „proszę”, „dziękuję”, „ile to kosztuje?”, oczywiście w większości krajów starego kontynentu znajomość języka angielskiego jest wystarczająca do tego, aby z łatwością się porozumiewać, jednak znajomość paru najpopularniejszych zwrotów jest z pewnością ciekawą i miłą odmianą. Przed samym wyjazdem należy także zasięgnąć informacji jaka waluta obowiązuje w kraju do którego się wybieramy. W przypadku, żeby bez najmniejszych problemów można było przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.
Z pewnością podczas pobytu w Estonii na szczególną uwagę zasługuje tamtejsza kuchnia, która także znana jest ze swoich typowo tradycyjnych potraw, które to są wyjątkowe i z pewnością mogą przypaść do gustu wielu osobom, z tego powodu w czasie wyjazdu warto odwiedzać tam dobre knajpy i restauracje. Wyjazd do Estonii będzie świetnym pomysłem dla ludzi szukających ciekawych przeżyć, lubiących podążać swoimi drogami oraz ceniących sobie dobrą kuchnię.