Efektywna metoda znajdywania a także zamawiania tanich biletów lotniczych wymaga sprytu a także przede wszystkim dużej dozy wytrwałości. Nie wystarczy parę chwil, czasem są potrzebne do tego całe godziny, aby zdobyć długo oczekiwany bilet za rozsądną dla nas wartość.

W jaki sposób więc tanio podróżować i nie przeoczyć szczególnie opłacalnych propozycji? Na cenę tanich biletów lotniczych wpływa głównie wybrany przez nas cel podróży i jej czas. Najlepszym rozwiązaniem jest wystrzegać się najbardziej obleganego sezonu, a zatem nie kupować biletów w czasie wakacyjnym, świątecznym albo przypadającym na długie weekendy. Co normalne, kwoty będą się bardzo różnic od tradycyjnych a także mogą nagle wzrosnąć nawet o kilkaset % wzwyż. Kiedy więc jest najbardziej opłacalny czas na kupno? To jesień – miesiące takie jak październik a także listopad, wiosna czyli czas przypadający od lutego do kwietnia oraz wartą uwagi dobrą sugestią jest zamawianie biletów w środku tygodnia.

Wśród słynnych kierunków, warto wybierać te pracownicze – sprawdzają się w przypadku zamiaru oszczędzania znacznie bardziej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo czy też Sztokholmu, które w finalnym podliczeniu wychodzą o wiele korzystniej od najbardziej obleganych celów podroży takich jak Hiszpania, Malta lub Malezja.

Główną zasadą, której powinien trzymać się każdy urlopowicz pragnący zaoszczędzić jest zamawianie jak najwcześniej, dzięki czemu będzie można znaleźć najlepsze tanie bilety lotnicze. Planowanie wyjazdu powinno odbyć się odpowiednio wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed docelowym terminem jej realizacji. Uchroni to przed wielkimi kwotami biletów rezerwowanych w tak zwanym ostatnim momencie. Należy przeglądać witryny różnorodnych linii lotniczych kilka razy w tygodniu lub nawet w każdy dzień, ponieważ atrakcyjne oferty mogą pojawić się w każdym momencie oraz przyczynić się do odszukania istotnie korzystnej dla nas promocji. Tym szczególniej, iż warto mieć na uwadze, iż tanie bilety oraz ciekawe cenowo oferty znikają w zastraszająco ekspresowym tempie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, należy zapisać się do newsletterów oferowanych przez niemal każdą linię lotniczą.

Co jeszcze jest godne zauważenia? Z pewnością należy bukować loty z lądowaniem na lotniskach peryferyjnych. Są znacznie tańsze od tych najbardziej popularnych pośród turystów i urlopowiczów a także uczęszczanych przez największe rzesze podróżujących. Takie lotniska znajdują się zazwyczaj w ofertach najtańszych przewoźników oraz są wspaniałą alternatywą. Warto więc zwrócić uwagę na to, że najczęściej są oddalone od największych ośrodków i miast o około 100 kilometrów.

Warto stale i dokładnie porównywać tanie linie z standardowymi przewoźnikami. Ich ceny bardzo często są bardzo konkurencyjne, a linie obsługują przede wszystkim główne porty lotnicze. Wartości biletów lotniczych na stronach przewoźników mogą wzrosnąć lub zmniejszyć się nawet kilka razy dziennie. Jednym z trików jest niewpisywanie dokładnej daty wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. Co to da? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana kwota biletu będzie mniejsza nawet do 90-ciu %. Świetnym pomysłem może być również wpisanie terminu wcześniejszego, a następnie „przeklikanie” do rzeczywiście przez nas preferowanej. Jedna z teorii niektórych z wczasowiczów a także turystów mówi o logowaniu się na strony w celu zakupu biletów w ostatnim możliwym momencie.