Wśród Polaków można dostrzec tendencję, iż jako doskonałe miejsce na wczasy, urlop, wypoczynek wskazują takie, gdzie jest ładnie, ciepło, niedrogo, a także tam gdzie jest oczywiście plaża, morze lub jezioro. Dlatego też tak wielkim powodzeniem cieszą się wakacje w zakątkach Europy południowej, lub zachodniej, gdzie panują podobne sprzyjające warunki. Z drugiej strony nie brakuje też zwolenników odwiedzania innych krajów, gdzie także istnieje możliwość skorzystania z mnóstwa atrakcji, jak na przykład zwiedzanie, czy zapoznawanie się z tamtejszą kultura, tradycją. Wśród takich ciekawych państw swoje miejsce ma z pewnością Litwa. Jest to nadbałtycki kraj, który sąsiaduje z Polską i znajduje się w północnej części Europy.
Chcąc złożyć wizytę na Litwie warto zwrócić na miejsca, które w sposób szczególny zasługują na uwagę. Wśród nich trzeba niewątpliwie wymienić takie, jak na przykład Ostra Brama w stolicy- Wilnie, czy też Góra Krzyży, jak i również takie miejsce jak Baszta Giedymina, czy też położony w urokliwym i ciekawym miejscu Zamek w Trokach. Litwa jest miejscem, gdzie tego typu atrakcji jest naprawdę bardzo wiele. Dlatego też, wybierając się na Litwę dobrze jest zarezerwować na to nieco dłuższy okres czasu, gdyż na pewno zostanie on dobrze wykorzystany. Z pewnością w ogólnym ujęciu na uwagę zasługują takie miasta, jak właśnie stolica, czyli Wilno, czy Kowno.
Gdy ktoś decyduje się na spędzenie ferii, urlopu, czy może po prostu ma zamiar odwiedzić Litwę, to dobrze żeby uprzednio zdobył przynajmniej podstawową wiedzę na temat tego urokliwego państwa, które graniczy z Polską. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, aby wiedzieć jaka waluta obowiązuje w tym kraju, dzięki temu nie pojawią się różnego rodzaju przykre niespodzianki podczas zakupów, rezerwacji, czy po prostu dokonywaniem wszelkich transakcji. Bez wątpienia ciekawym dodatkiem okaże się także znajomość przynajmniej kilku często używanych słów, czy zwrotów, na przykład tych grzecznościowych w języku litewskim. Dzięki temu będzie można łatwiej się porozumieć na przykład w czasie rezerwacji pokoju, czy też kupowania pamiątek, czy jedzenia. Można także trochę lepiej zagłębić się w lokalną kulturę i tradycje po to, żeby chociażby nie zrobić, czy też nie powiedzieć czegoś, co mogłoby zostać nieodpowiednio zrozumiane. W tym celu doskonale nadają się różnego rodzaju poradniki dla przyjezdnych, czy podróżników, które są skonstruowane w ten sposób, aby właśnie pokazać informacje o danym państwie, jak i również ułatwić jego poznanie.
Na pewno godnym uwagi jest też fakt, że taki wyjazd, czy pobyt na Litwie jest opcją mniej kosztowną, niż chociażby wakacje w krajach Europy Zachodniej, czy Południowej, z tego powodu jest to doskonała opcja dla tych osób, które posiadają nieco ograniczony budżet na wakacje, czy też chcą zaoszczędzić trochę gotówki. Jednak to nie są to jedyne korzyści wynikające z wakacji na Litwie, jak już zostało wspomniane to bardzo ciekawy i wart zobaczenia zakątek świata, który może inspirować, zaciekawić i spowodować, że ktoś z ogromną przyjemnością powróci w to miejsce w niedługim czasie, żeby poznać ten kraj jeszcze lepiej.