Jeśli chodzi o preferencje naszych rodaków co do kierunków najczęściej obieranych na wakacje oraz urlopy to można dostrzec, że największym popytem, popularnością cieszą się zwłaszcza państwa Europy zachodniej oraz południowej. To tam, gdzie są takie atrakcje jak piękne widoki, plaża, słońce, woda oraz wysokie temperatury Polacy z reguły najchętniej spędzają swoje wczasy. Jednak należy przede wszystkim zauważyć, iż w Europie jest mnóstwo pięknych terenów, nawet jeśli nie są to standardowe wczasowe kurorty letnie lub zimowe, do tego typu krajów można zaliczyć na pewno Łotwa. Jest to kraj nadmorskiej, które znajduje się w północnej części Europy, mimo że temperatury nie są tam tak imponujące jak na południu, to wszakże jest mnóstwo czynników, które sprawiają, iż jest to kraj warty zainteresowania.
Łotwa to doskonałe miejsce dla pasjonatów zwiedzania oraz osób, które bardzo wysoko cenią sobie przede wszystkim uroki, malowniczość, obecność pamiątkowych budowli oraz bardzo ciekawych miejsc. W przypadku takiego kraju nie można narzekać na ich niedosyt. Na specjalną zainteresowanie w czasie wyjazdu na Łotwie zasługuje z pewnością wyjątkowo urokliwe oraz ciekawe miejsce, jakim jest Park Narodowy „Guaja”. Jeśli chodzi mianowicie o zwiedzanie, to warto odwiedzić takie obiekty jak choćby popularny pałac w Rundale, lub też Pomnik Wolności znajdujący się w stolicy Łotwy-Rydze. Wspaniałym obiektem, który na pewno robi wrażenie jest także kościół Świętego Piotra w Rydze. Pod tym względem na pewno nie należy ubolewać na niedosyt interesujących oraz godnych zainteresowania a także obejrzenia miejsc.
Jeśli chodzi o sam przyjazd do Łotwy to na pewno już przed wyjazdem należy się do niego należycie przygotować. Słowo przygotowanie w tym szczególnym przypadku odnosi się zwłaszcza do tego, aby nabyć oraz zgromadzić chociaż podstawową wiedzę o tym jakie tradycje występują w określonym państwie, czego nie powinno się tam robić, co na przykład jest nie koniecznie postrzegane. Należy także nauczyć się choćby kilku codziennych a także grzecznościowych sformułowań, którymi to będzie można się posłużyć w trakcie wyjazdu na Łotwie, lecz oczywiście w tym kraju, jak i w większości krajów europejskich znajomość języka angielskiego umożliwia komunikację. Należy również odszukać jaka waluta występuje w określonym państwie, aby potem bez większych kłopotów można było robić zakupy, rezerwacje, lub też na przykład inne różnego typu transakcje gotówkowe.
Z pewnością większość osób podczas wyjazdu planuje nabyć różnego rodzaju pamiątki. Są one po to, żeby móc zgromadzić je u siebie, żeby przypominały o pobycie w określonym miejscu, lecz także również dla najbliższych nam osób. Należy dlatego dowiedzieć się co jest typowe i charakterystyczne dla określonego kraju, żeby można było to kupić i obdarować kogoś nam bliskiego, sprawić mu radość oraz być może także zainspirować do takiego przyjazdu na Łotwę.
Należy zaznaczyć też, iż sam wyjazd do tego kraju, a także urlop w nim związany jest z niższymi kosztami, szczególnie w porównaniu z takim wyjazdem w kierunku południowej lub zachodniej Europy, co jest szczególnie pozytywną informacją dla osób, które mają trochę ograniczony budżet domowy. Jeżeli ktoś chce odbyć piękną podróż i zobaczyć wiele urokliwych, i jednocześnie interesujących a także bardzo intrygujących terenów, to Łotwa na pewno będzie dobrym wyborem.