Jeśli Ty również zaczynasz właśnie wakacje, to być może nie masz na nie jeszcze konkretnego pomysłu. Wiesz jedynie, że chcesz w końcu odpocząć i wyspać się za wszystkie czasy, ale… ile można spać? Szkoda by było stracić całe lato na sen, prawda? Zatem gdy już uznasz, że masz dosyć spania do południa i czujesz, że Twoje siły się zregenerowały, a Ty masz mnóstwo energii, która Cię rozpiera – rusz się z domu! Nie ważne, dokąd, ważne, żebyś to zrobił i nie tracił gorących, wakacyjnych miesięcy! Zbierz znajomych i przyjaciół, zorganizuj burzę mózgów, a z pewnością wymyślicie, jak w fajny sposób całą ekipą spędzić tę wakacje!

Prawdopodobnie uznacie, że morze lub góry to nie Wasze klimaty, ponieważ jest tam mnóstwo turystów przez cały rok, w dodatku musielibyście wydać całkiem niezłą sumkę na taki wyjazd. Jednak to nie są przecież jedyne kierunki, w jakie możecie się udać! Jeśli budżet Wam na to nie pozwala, ale zew przygody jest większy, niż ograniczenia, to może rozważcie wspólne wakacje nad wodą? Brzmi fantastycznie, a w rzeczywistości może być tylko lepiej. Nie musicie przecież rozbijać banku, aby pojechać nad jezioro i pooddychać świeżym powietrzem, a także jeść pieczone ziemniaki z ogniska! Wystarczy, że zabierzecie ze sobą namioty, śpiwory i zapas jedzenia, ale tak naprawdę będziecie też mogli kupić prowiant po drodze, albo już na miejscu, w jednym z miejscowych sklepów.

Taki wakacyjny wypad w gronie przyjaciół to szansa na niezapomniane wspomnienia i przygody, do których będziecie wracać i nawiązywać w anegdotach latami. Śpiewanie piosenek przy ognisku, gra w kalambury lub „prawda czy wyzwanie” to tylko część z rzeczy, które możecie robić, zajadając się kiełbaskami z ogniska. Taki wspólny czas zbliża jeszcze bardziej, niż wcześniej, pozwala z innej perspektywy spojrzeć na problemy nasze i pozostałych. I chociaż nocleg pod gołym niebem to nie pięciogwiazdkowy apartament opływający w luksusy, to jednak z całą pewnością żaden z Twoich kompanów nie chciałby zamienić miejsca w którym jesteście na inne, ani też okoliczności i obecności pozostałych osób. Ponieważ to właśnie takie wspólne chwile najwyraźniej zapisują się w ludzkiej pamięci i utrwalają w niej każdy żart, każdy uśmiech, każde marzenie i każdą rozmowę.

Warto doceniać momenty, w których jesteśmy razem z naszymi przyjaciółmi, zwłaszcza, jeśli takie chwile mogą potrwać dłużej. Czas mija nieubłaganie, a dzięki wakacjom spędzonym z grupą ludzi, na których nam zależy, uczymy się akceptować ich, ale także nas samych, takimi, jakimi jesteśmy. Wyjazd w towarzystwie przyjaciół to jedna z najlepszych możliwych opcji na wakacje, dlatego jeśli tylko masz taką możliwość, nie wahaj się ani chwili i zbierz swoją paczkę! Nawet sceptycznie nastawione z początku osoby zmienią zdanie, gdy będziecie już na miejscu i przez kolejne dni i wieczory będziecie wdawać się w długie rozmowy, słuchając przy tym trzaskającego ognia i dźwięków gitary, mocząc przy tym stopy w przyjemnie ciepłej wodzie jeziora. To przepis na idealne wakacje.