Okres letni jest doskonałym czasem na różnego rodzaju rodzinne wycieczki. Urlop, wakacje, słoneczna i ciepła pogoda oraz długi dzień zachęcają do podróżowania po Polsce. Jednym z najpiękniejszych miast w naszym kraju jest stolica województwa dolnośląskiego, czyli Wrocław.

Będąc we Wrocławiu nie można się nudzić. Jest tam wiele atrakcji zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Na pewno każdy słyszał o pięknym rynku w tym mieście. Jest on jednym z najstarszych rynków w Europie. Jego charakterystyczną cechą są liczne kamienice o wspaniałych i kolorowych fasadach. Znajduje się tam również Stary Ratusz. Wiadomo, że w każdym mieście posiadającym niezwykłe zabytki, turystyka stanowi bardzo ważną gałąź dochodów. Dlatego też miasto dba o rozpowszechnianie wiedzy o swoich atrakcjach. Bardzo powszechne są na przykład wycieczki szkolne, których celem jest zobaczenie Panoramy Racławickiej. Dzieci z najróżniejszych zakątków Polski przyjeżdżają do Wrocławia, aby na własne oczy pooglądać obraz przedstawiający zwycięstwo wojska polskiego nad wojskiem rosyjskim w 1794 r.

Nie ulega wątpliwości, że jedną z ulubionych atrakcji dzieci jest wrocławskie ZOO. Jest ono przede wszystkim bardzo duże i znajduje się w nim wiele gatunków egzotycznych zwierząt. Na pewno dużą popularnością cieszą się wielbłądy, małpy, słonie i tygrysy. Należy jednak pamiętać, że na terenie ogrodu znajduje się dużo innych atrakcji. Jest tam na przykład specjalne pomieszczenie z motylami. Latają one swobodnie, co dodatkowo budzi zachwyt wśród zwiedzających. Jednak największą atrakcją ZOO jest Afrykarium. Dzięki pięknej aranżacji wnętrz i wielkim, przeszklonym zbiornikom możemy się w nim poczuć jak na innym kontynencie. Ciekawymi zwierzętami, które można tam podziwiać są krokodyle, hipopotamy i urocze wydry. Dzieci na pewno będą zadowolone z pamiątek kupionych w tamtejszym sklepiku.

Dla bardziej dojrzałych turystów Miasto Spotkań ma inne atrakcje. Warto udać się do Muzeum Narodowego, gdzie znajduje się wiele dzieł znanych malarzy. Znajdziemy tam także liczne rzeźby pochodzące z różnych okresów historycznych. Nieoczywistym, ale na pewno wartym zobaczenia miejscem jest Uniwersytet. Zlokalizowane w nim sale wykładowe robią niesamowite wrażenie. Ich zdobienia przypominają bardziej wnętrza renesansowych świątyń, niż sale do nauki dla studentów kierunków takich, jak: informatyka, turystyka, ekonomia czy zarządzanie.

Jeżeli zostanie nam trochę czasu, to można także udać się do Ogrodu Japońskiego. Jest on idealnym miejscem do spacerowania i rozkoszowania się pięknem otaczającej przyrody. Odpocząć, zjeść pyszny posiłek i napić się kawy można w jednej z licznych kawiarni i restauracji zlokalizowanych w okolicach rynku. Idąc tam możemy natknąć się na rozmieszczone po całym mieście figurki krasnali. Są one kolejnym symbolem miasta. Wszystko to sprawia, że Wrocław jest wymarzonym miejscem na spędzenie nie jednego, ale nawet kilku dni. Niezwykle ciekawe atrakcje tego miasta zapadną głęboko w pamięć wszystkim członkom rodziny.