Kołobrzeg miasto w województwie zachodniopomorskim oferuje zwiedzającym mnóstwo atrakcji. Jest to miejsce gdzie, każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego jest tak chętnie wybierane przez turystów.

Zwiedzanie tego miasta należy zacząć od dzielnicy uzdrowiskowej, gdzie jej kluczowym elementem jest port. W porcie tym na turystów czekają statki, okręty wojenne oraz organizowane są rejsy wycieczkowe a na zwolenników świeżych ryb czekają liczne kutry. W tym miejscu zobaczymy także pomnik rybaka i rybaczki. W tym mieście znajduje się dosyć długie molo i piękne plaże. Kolejnym miejscem godnym uwagi jest Las Kołobrzeski, jest to miejsce szczególnie przeznaczone dla osób lubiących świeże powietrze i dziką przyrodę. Promenada w tym mieście słynie jedną z najpiękniejszych, dlatego warto jest i tam się przespacerować.
Miasto bogate jest również w liczne zabytki jak ratusz czy Bazylika, gdzie możemy wejść na taras widokowy. Następnym interesującym miejscem jest latarnia morska z wielkim tarasem widokowym.
Miłośnicy militariów powinni zajrzeć do Muzeum Oręża Polskiego, gdzie prezentowane są wystawy z czasów średniowiecza do obecnych.

Kolejną atrakcją jest Muzeum Figur Woskowych, gdzie czekają na nas jak żywe gwiazdy muzyki czy sportu, jak również dla najmłodszych postacie z bajek.Bazylika Mariacka, może być kolejnym ciekawym miejscem, jej architektura posiada gotyckie akcenty.Atrakcje turystyczne tego miejsca naprawdę są liczne, nie można zapomnieć tu o labiryncie z wysoką wieżą w samym jego środku czy też o miasteczku jak z filmów o dzikim zachodzie. Miasto jest przepełnione wyjątkowymi wystawami na których można podziwiać motyle a nawet gryzonie.

Hel to jedne z licznych miasteczek nadmorskich, gdzie naprawdę sporo się dzieje. Na pewno należy tu zacząć od fokarium, które jest niewątpliwie sporą atrakcją. Jeżeli uwielbiamy zwierzęta dobrze jest wybrać się do Muzeum Morświna, gdzie nauczymy się sporo o tym zagrożonym gatunku.Miasto posiada ośmioboczną latarnie morską z której rozciąga się przepiękny widok, warto jest wybrać się w to miejsce.Dla miłośników militariów i ta miejscowość przygotowała atrakcje a jest nią Bateria im. H. Laskowskiego oraz wystawa w podziemnym bunkrze, która pokazuje makabrę wojenną. Zwolennicy wędkowania powinni zobaczyć Muzeum Rybołówstwa, gdzie znajdują się przedmioty o tematyce morskiej.

Miłośnicy spacerowania na pewno powinni wybrać się na sam Cypel, aby pośród ścieżek podziwiać niesamowite wydmy.
Oczywiście jak w każdym nadmorskim mieście, tak też i tutaj możemy skorzystać z rejsów wycieczkowych lub wędkarskich.
Osoby lubiące wspinaczkę mogą spróbować swoich sił w Parku Linowym. Kolejnym miejscem jest Muzeum Obrony Wybrzeża posiadające ruiny znanej kotwicy oraz w całości poświęcone historii obrony wybrzeża. To były najciekawsze miejsca na półwyspie Helskim, jednak miejscowość ta sama w sobie jest urocza, posiada zaskakujące widoki, festyny organizowane w sezonie co sprawia, że ludzie tak chętnie spędzają tutaj swój wypoczynek oraz liczni co roku wracają.